Arama Yap
Tüm Sayfalar

İlan Arama
BURSA PSİKİYATRİ KLİNİK PSİKOLOG NİHAN DİKME
BURSA PSİKİYATRİ KLİNİK PSİKOLOG NİHAN DİKME
hakkımızda
Psikolog Nihan Dikme, Uludag Üniversitesi Psikoloji bölümünden mezun olmustur.
Ögrencilik yıllarında Bakırköy Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi sizofreni erkek yatılı kliniginde stajını tamamlamıstır. Senior Center San Francisco, CA, USA Huzur evinde sosyal aktivitelerini düzenleme, yeni sosyal alanlar geliştirme ve sosyal hayata katılımlarını arttırma çalışmaları ve Openhands San Francisco, CA, USA “Evsizlere Yemek Dagıtma Kurulugunda” sosyal hizmetlerden uzak kalmıs bireyleri üretken hale gelme, rehabilite olmalarını saglama çalısmalarında gönüllü olarak bir yıl görev almıştır.
2010 yılında Oyak- Renault’da bir yıl psikolog olarak görev yapmıstır. İş yasamını iyilestirme ve üretimi artırma amacıyla psikolojik ilkeleri ic yasamına uygulama, stres seviyelerini ve kaynaklarını belirleme, gerekli iyilestirici-gelistirici, motivasyon ve güven arttırıcı çalışmalar yürütmüştür.
Aile Danısmanlık Merkezi, Bahçesehir Koleji ve farklı yönde gelisen çocuklar için Rehabilitasyon Merkezlerinde, aile ve bireylerin psiko-sosyal sorunlarının çözümüne yardımcı olmak amacıyla koruyucu, önleyici, egitici-gelistirici, iyilestirici ve rehabilite edici nitelikte bireysel psikolojik danısmanlık, aile danısmanlıgı, çift danısmanlıgı, ergen-çocukların anormal ve normal gelişim takibi, aile eğitimleri vermiştir.
2012 Yılında İstanbul Ticaret Üniversitesi Uygulamalı Psikoloji Yüksek Lisans programına kabul edilmiştir. “Ergenlerde farklı yönde gelişen cinsel eğilimler” konusunda araştırmalar yürütmüş ve 2014’ te programı tamamlamıstır.
Olumlu sosyal ilişkilerde bulunmak, bireyler için anlasılma ve yakınlık ihtiyacının giderilmesi, durumlarını dile getirme cesareti verilmesinin, kendileri ve çevre için bir farkındalık yaratacağına ve hayata yönelik tutumlarının olumlu yönde değişmesine katkı sağlayacağına inanmaktadır. Bu doğrultuda çift, aile, cinsel ve sosyal ilişkilere önem vermekte ve bu konular üzerine yoğunlaşmaktadır.
Çalıştığı Alanlar:
Bireysel Psikoterapi
Farkındalık ve Kişilik Gelişimi Psikoterapisi
İlişki ve Ayrılık Sorunlarının Psikoterapisi
Cinsel Kimlik Bozuklukları
Vajinismus Tedavisi
Ergenlik Dönemi Sorunları
Adres: NİLÜFER/BURSA Cep Telefon: +90 541 732 69 13 E-Posta: